law_6-compressor

BERA DENETİM VERGİ -DENETİM -DANIŞMANLIK

Bera Denetim gerçek ve tüzel kişilere denetim, vergi ve danışmalık hizmetleri sunmak amacıyla kurulmuştur. Bu amaçları gerçekleştirmek için, müşterileri ile yakın ilişki içinde çalışmayı ve ihtiyaçlarına uygun profesyonel çözümler önermeyi benimsemektedir.

Hızla değişen ekonomik koşullar yanında, vergi mevzuatından kaynaklanan sorumluluklar, bu alanlarda danışmanlık hizmetinin önemini artırmaktır. Bu bağlamda, firmaların gerek mali, gerekse ekonomik alanda risklerini azaltmak, büyümelerine yardımcı olmak ve fırsatları yakalamak temel önceliğimizdir.

ÇALIŞMA EKİBİMİZ

Mehmet GÜNAY
Yeminli Mali Müşavir
Bağımsız Denetçi

1979 yılında Balıkesir’in İvrindi ilçesinde doğdu.
Lise eğitimini İzmir Maliye Meslek Lisesi’nde tamamladı ve 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce bölümünden başarı ile mezun oldu.Üniversite eğitimi boyunca Vergi Memuru olarak görev yaptı.

2002 yılında Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavda başarı göstererek Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı.
Mesleki yeterlilik sınavını kazanmasının ardından Vergi Müfettişi unvanı ile 2006-2017 yılları arasında Mersin ve Bursa illerinde vergi incelemesi, teftiş, soruşturma görevlerinde bulundu.

Vergi Denetim Kurulu Bursa Grup Başkanlığı bünyesinde 2015-2017 yılları arasında Rapor Değerlendirme Komisyonu (RDK) asil üyesi olarak görev yaptı ve çeşitli komisyonlarda (uzlaşma, eğitim) yer aldı

2014 yılında Yeminli Mali Müşavir unvanını almış, aynı yıl Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu (KGK) tarafından Bağımsız Denetçi olarak yetkilendirilmiştir.

2017/Mart ayından itibaren Vergi Müfettişliği görevinden ayrılarak, özel sektörde Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır. İyi derecede ingilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Bilal ÖZCAN
Yeminli Mali Müşavir
Bağımsız Denetçi

1980 yılında Bilecik’in Osmaneli ilçesinde doğdu. Lise eğitimini İzmir Maliye Meslek Lisesi’nde tamamladı ve 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden derece ile mezun oldu.
2011-2013 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Illinois (UC)’da Finans mastırı yaptı. Halen İstanbul üniversitesinde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Üniversite eğitimi boyunca Maliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığı bünyesinde Vergi Memuru olarak görev yaptı. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, 2004 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından düzenlenen sınavda başarı göstererek
Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak göreve başladı. Mesleki yeterlilik sınavını kazanmasının ardından Bankalar Yeminli Murakıbı unvanı ile 2005-2017 yılları arasında bankaların mali analiz ve derecelendirme denetimlerini, risk değerlendirme analizlerini gerçekleştirdi. 2010-2014 yılları arasında İsviçre merkezli Basel bankacılık komitesinin muhasebe standartları ve kara para alt komitelerinde çalışmalar da bulundu.

2015 yılında Yeminli Mali Müşavir unvanını almış, aynı yıl Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu (KGK) tarafından Bağımsız Denetçi olarak yetkilendirilmiştir.
Global Association of Risk Professionals tarafından verilen ve küresel olarak tanınan Financial Risk Manager (FRM) belgesine sahip olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.